Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe "Tęcza"
ul. Kościelna 2
05-830 Nadarzyn
tel. (22) 739 73 11
ognisko@nadarzyn.pl
Filia: Młochów
ul. Mazowiecka 5A
tel. (22) 729 90 47
tecza.mlochow@wp.pl

Czy cukier jest zdrowy...O tym, że nadmiar cukru szkodzi nie trzeba nikogo przekonywać – jednak, żeby poradzić sobie z uzależnieniem od cukru warto zrozumieć mechanizm jego powstawania i uświadomić sobie na jak wiele aspektów naszego życia i zdrowia ma wpływ. Taka świadomość znacznie zwiększa szanse na sukces i wygranie z nałogiem. 

Czy znasz błędne koło uzależnienia od cukru? To mechanizm, który sprawia, że im więcej jesz cukru, tym bardziej twój organizm go pragnie. To dlatego cukier jest 8 razy bardziej uzależniający niż kokaina a całkowity detoks cukrowy wymaga ponad 2 miesięcy – dopiero po 7 tygodniach diety całkowicie bez cukru poczujesz, że możesz spokojnie przejść obok czekolady a po nocach nie śnią ci się lody.

Specjaliści zalecają, aby jeść dziennie nie więcej niż 6 łyżeczek cukru – w każdej postaci, nie tylko białych kryształków używanych do słodzenia herbaty, ale wszystkich cukrów dodanych do produktów gotowych, które jesz każdego dnia. Tymczasem przeciętna Europejka je dziennie 30 łyżeczek cukru, a przeciętny Europejczyk aż 45 łyżeczek!

 

Cukier …

 

Cukier przyspiesza starzenie

Cukier tuczy

Jedzenie cukru wywołuje pragnienie cukru

Cukier utrudnia zasypianie

Cukier powoduje ospałość

Cukier smuci

Cukier szkodzi sercu, nerkom i stawom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.guiltfree.pl/blog/2017/03/10/cukier-uzaleznia-8-razy-bardziej-niz-kokaina-jak-rzucic-nalog/ 

 

 

 
 


© Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe "Tęcza"

Projekt i realizacja: 10M