Placówka wsparcia dziennego
"Ognisko Tęcza"

ul. Kościelna 2
05-830 Nadarzyn
tel. (22) 739 73 11
ognisko@nadarzyn.pl
Filia: Młochów
ul. Mazowiecka 5A
tel. (22) 729 90 47
tecza.mlochow@wp.pl

Półkolonie w GODM Tęcza



W Gminnym Ognisku Dziecięco Młodzieżowym Tęcza początek wakacji to czas wytężonej pracy. W dniach 25 - 29 czerwca prowadzone były zajęcia w ramach półkolonii. Dzieci i młodzież miała możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych, kulinarnych oraz zabawach sportowych. Ponadto wychowankowie wyjechali do kompleksu termalno - basenowego  w Uniejowie, gdzie korzystali z pływalni, basenów, zjeżdżalni, dysz, jacuzzi i innych atrakcji wodnych.  Po całodniowym szaleństwie w wodzie zjedli uroczysty obiad w Restauracji Herbowej, wykorzystując wcześniej poznane zasady savoir-vivre.

Kolejny wyjazd odbył się dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nadarzyn Pana Dariusza Zwolińskiego, który przekazał dla dzieci i młodzieży z Ogniska wejściówki do nowo powstałego kompleksu Airo Active Park w Warszawie.  Potwierdzamy,  rzeczywiście jest to nowy wymiar trampolin. Zachwyt na twarzach wychowanków to największy wyraz wdzięczności. Skokom, saltom i beztroskiej zabawie nie było końca.

Ważnym aspektem w półkoloniach organizowanych w GODM Tęcza jest profilaktyka. W tym roku w wyniku całorocznych obserwacji zrealizowany został program profilaktyczny dot. komunikacji interpersonalnej oraz  bezpieczeństwa. Prelekcję nt. bezpiecznych wakacji poprowadzili  przedstawiciele Straży Gminnej w Nadarzynie - Pan Tadeusz Witkowski oraz SPGZOZ w Nadarzynie – Pani Danuta Haś. Ponadto w odpowiedzi na zainteresowanie dzieci działalnością Fundacji DKMS Polska zaprosiliśmy do Ogniska jej przedstawiciela z rejonu Nadarzyna -  Pana Tomasza Siwę, który przybliżył  ww. temat.  W Bibliotece Publicznej Gminy Nadarzyn Pani Anna Tarkowska przygotowała dla nas zajęcia pt. „zaWody dla Afryki”, które dotyczyły dostępności do wody oraz nawiązujące do tematu zajęcia plastyczne. Każdy mógł wykonać maskę afrykańską.

Na zakończenie półkolonii dzieci i młodzież pod opieką wychowawców wyjechała na 4 - dniową wycieczkę do Sandomierza. Harmonogram wycieczki (dzięki wspaniałej ofercie PTTK w Sandomierzu – serdecznie pozdrawiamy Panią Joannę, Panią Sylwię i Pana Iwo z biura PTTK )  obejmował zwiedzanie: podziemnej trasy turystycznej, Zbrojowni Rycerskiej, Zamku w Baranowie Sandomierskim, ruin Zamku Krzyżtopór, Pałacu w Kurozwękach, przejażdżkę wokół  stadniny bizonów amerykańskich, spacer Wąwozem Królowej Jadwigi, warsztaty w Fabryce Porcelany w Ćmielowie, rejs statkiem, przejście przez Ucho Igielne. Wysłuchaliśmy wiele legend, ciekawych historii. Wycieczka zakończyła się wspinaczką po Górach Pieprzowych, które należą do najstarszych gór w Polsce. Szczęśliwi          i zachwyceni Sandomierzem oraz jego okolicą bezpiecznie dotarliśmy do Nadarzyna – za co dziękujemy i pozdrawiamy Pana Krzysztofa Pyć z PKN.

Jesteśmy dumni z naszych Ogniskowiczów, którzy godnie reprezentowali naszą Gminę. Wszędzie postrzegani jako grupa zorganizowana, kulturalna, radosna i zainteresowana proponowaną ofertą.

Dziękujemy Wszystkim Państwu za współudział w naszym wydarzeniu a Dzieciom życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji !

Kadra GODM Tęcza

 

 




 


© Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe "Tęcza"

Projekt i realizacja: 10M