Placówka wsparcia dziennego
"Ognisko Tęcza"

ul. Kościelna 2
05-830 Nadarzyn
tel. (22) 739 73 11
ognisko@nadarzyn.pl
Filia: Młochów
ul. Mazowiecka 5A
tel. (22) 729 90 47
tecza.mlochow@wp.pl

W GODM TęczaChoć Gminne Ognisko Dziecięco Młodzieżowe Tęcza nie jest szkołą, to wrzesień okazał się miesiącem intensywnej pracy. Zaczęliśmy od udziału w Dożynkach 2018.  W stoisku Ogniska można było podziwiać prace wykonane przez dzieci i młodzież podczas ubiegłorocznych zajęć plastycznych. A było czym się pochwalić: makiety jak z marzeń, prace ze sznurka (recykling wychodzi nam doskonale) i zachwycający batik. Utwierdzeni w przekonaniu,że lepiej działać niż oglądać, Kadra Ogniska przeprowadziła warsztaty z robienia mydełek. Trzeba zaznaczyć, że nie tylko pięknie wyglądały (rozmaite kształty od serduszka do Kubusia Puchatka) ale  i pachniały.

Kolejnym wydarzeniem, którego byliśmy organizatorem przy współpracy z Pełnomocnikiem Wójta ds. uzależnień, Gminną Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Nadarzyńskim Ośrodkiem Kultury i Urzędem Gminy Nadarzyn była Inauguracja Nadarzyńskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia. W tym roku skierowane zostały do rodziców najmłodszych, w trosce o prawidłowy rozwój dzieci. Gościem specjalnym, ekspertem był prof. Mariusz Jędrzejko. Rozmawialiśmy  o wpływie nowoczesnych technologii cyfrowych na rozwój emocjonalny dziecka. Momentami szokujący (oczy szeroko otwarte na treści zawarte w grach) z przewagą cennych wskazówek wykład zadowolił słuchaczy. Podczas wydarzenia Wójt Gminy Nadarzyn - Dariusz Zwoliński i Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Gminy Nadarzyn - Krystyna Masłowska wręczyli nagrody Laureatom I Gminnego Konkursu na Rysunek „Bezpieczna rodzina”. Nagrodzone prace zostały przekazane do Powiatu Pruszkowskiego, gdzie mają szansę powalczyć o kolejne nagrody. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestnikom konkursu, Szkołom , Opiekunom Artystycznym za zmobilizowanie się do pracy. Wiemy, że nie było łatwo! Brawo Wy!

Spontaniczne akcje są najlepsze, dlatego ucieszyliśmy się na wiadomość, że Uczniowie  Szkoły Podstawowej im. bł. KS. B. Markiewicza w Woli Krakowiańskiej chcą odwiedzić nas w Nadarzynie. 19 września br. 48 osobowa grupa uczniów klas 0-III pod opieką wychowawców zaszczyciła nas swoją obecnością. Dzięki niezawodnej współpracy z Komendantem Straży Gminnej – Adamem Piskorzem i Funkcjonariuszami  udało się w ramach VII Happeningu Jestem bezpieczny na drodze zorganizować przemarsz wokół Placu Poniatowskiego  w Nadarzynie. Każde dziecko zaopatrzone zostało we flagę z hasłem dot. bezpieczeństwa na drodze.  Dodatkową atrakcją było zwiedzanie siedziby Straży Gminnej. Widok imponującej kolekcji czapek służbowych i nie tylko (szczegółów nie zdradzimy)  zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.  Następnie udaliśmy się do Ogniska, gdzie Strażnicy Gminni omówili kwestię istotności noszenia odblasków oraz bezpiecznego użytkowania drogi. Kadra Ogniska przygotowała dla gości zdrowy poczęstunek oraz warsztaty plastyczne. Tym razem malowaliśmy rękoma. Wynikiem zajęć były kolorowe krajobrazy jesienne.

Wrzesień dla nas jeszcze cię nie skończył. W następnym numerze podzielimy się z Państwem relacją z kolejnych wydarzeń.

                                                                                                                                      Kadra GODM Tęcza
 


© Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe "Tęcza"

Projekt i realizacja: 10M